Obchody tygodnia mediacji

W ramach trwającego od 14 – 18 października 2019 roku Tygodnia Mediacji i Międzynarodowego Dnia Mediacji  -  w dniu 17 października br. w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu miała miejsce wizyta młodzieży szkół średnich Nowego Sącza połączona z symulacją mediacji. Spotkanie odbywało się w czterech turach i wzięła w nim udział młodzież łącznie z ośmiu klas - liceum i technikum.

Wizyta każdej grupy rozpoczęła się od przywitania przybyłych uczniów wraz z nauczycielami -którego w imieniu Prezesa Sądu Okręgowego  -  dokonał Koordynator ds. mediacji  Sądu Okręgowego w Nowym Sączu  SSO Mieczysław H. Kamiński

Następnie młodzież udała się na zwiedzanie budynku sądu. Uczniowie obejrzeli salę rozpraw, Biuro Obsługi Interesantów, Czytelnię Akt i Punkt Informacyjny Krajowego Rejestru Karnego oraz uzyskali od pracowników tych komórek informację o funkcjonowaniu sądu. Zobaczyli również Izbę zatrzymań oraz znajdujący się w sąsiedztwie budynek Zakładu Karnego.

Po zakończeniu zwiedzania uczniowie udali się do historycznej Sali  Sądu Okręgowego nr 020, gdzie Sędzia Koordynator M.H.Kamiński przybliżył młodzieży krótko jej historię związaną z renowacją i wystrojem.

W kolejnym punkcie wizyty mediatorzy Sądeckiego Centrum Mediacji przy Stowarzyszeniu SURSUM CORDA w Nowym Sączu przeprowadzili symulację przedstawiającą przebieg mediacji,w której czynny udział wzięli przedstawiciele młodzieży.

Na koniec tej części spotkania Sędzia Kamiński przedstawił najważniejsze zasady kierowania spraw do mediacji przez sąd, a także wraz z mediatorami odpowiadał na pytania zadawane przez uczniów.

Galeria

Rejestr zmian dla: Obchody tygodnia mediacji

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Okręgowy w Nowym Sączu
Wytworzył:
b/d
Opublikował:
Administrator
Dokument z dnia:
2019-10-18
Publikacja w dniu:
2019-10-18
Opis zmiany:
b/d